Panenské olivové oleje. Prečo sú také vzácne?

Na trhu sú dostupné rozličné olivové oleje. Na prvý pohľad ich laik nemôže rozoznať. Líšia sa však cenou, a čo je veľmi dôležité, najmä svojim zložením. Ak však má olivový olej skutočne priniesť úžitok, je potrebné vybrať si kvalitu. Naozaj kvalitné sú extra panenské, respektíve bio olivové oleje. To znamená, že sú vyrábané lisovaním za studena a neobsahujú chemické látky. Aké sú výhody a pozitívne účinky takýchto olivových olejov?

Panenský olivový olej a jeho pozitíva

Môžete ho užívať pri varení v kuchyni, konzumovať ho len tak, bez úprav alebo ho použiť na vlasy a na pokožku. Olivový olej má vynikajúce účinky na človeka tak zvnútra, ako i navonok. Ako sa teda dá používať a aké problémy rieši?

  1. Olivový olej je vynikajúci na žalúdok a dobré trávenie. Panenský olivový olej sa odporúča pravidelne konzumovať pri problémoch so zápchou a pri tráviacich ťažkostiach. Okrem toho bolo zistené, že je ideálny ako prevencia tvorby žalúdočných vredov. Vredy sa vytvárajú kvôli vysokému obsahu kyselín v žalúdku. A práve olivový olej tvorbu týchto kyselín v žalúdku reguluje.
  2. Olivové oleje pomôžu pri ušnej infekcii. Ušná infekcia je veľmi bolestivá záležitosť. Vzniká z rôznych dôvodov. Či už kvôli nadmernej tvorbe mazu alebo znečistením z vonkajšieho prostredia. Ak trpíte ušnou infekciou, odporúčajú sa dve – tri kvapky olivového oleja do ucha pred spaním. Olej zmierni opuch a zápal v uchu.
  3. Pôsobí ako prevencia reumatických ochorení. Olivové oleje sa odporúčajú aj v prípade reumatických chorôb. Urobte si pravidelne šalát, ktorý zalejete panenským olivovým olejom! Ak Vás bolia kĺby, natierajte ich olivovým olejom.
  4. Rieši kožné problémy. Keďže má panenský olivový olej protizápalové vlastnosti, je vynikajúci na zápalové ochorenia kože. Ak máte napríklad rôzne ekzémy alebo lupienku, natierajte si postihnuté miesta olivovým olejom.
  5. Zlepšuje a skrášľuje stav vlasov. Suchá pokožka hlavy? Lupiny? Nezdravé vlasy bez života? Aj tu sú riešením olivové oleje. Pri týchto problémoch je potrebné masírovať si pokožku hlavy olivovým olejom. Podporuje sa tak krvný obeh a posilňujú sa vlasové folikuly.

Však to nie je málo? Krásne a zdravé vlasy, pokožka, ale aj riešenie zdravotných problémov. To všetko dokáže extra panenský olivový olej.

 

FOTO: © Subbotina Anna / Dollar Photo Club

Pridaj komentár